Ursus, Warszawa
iskrawarszawa@gmail.com

Uczniowski Klub Sportowy - Iskra Warszawa

Uczniowski Klub Sportowy Iskra Warszawa, został założony 24 listopada 2009 roku przez grupę miłośników aktywnego spędzania czasu wolnego – absolwentów Akademii Wychowania Fizycznego im. Józefa Piłsudskiego w Warszawie.

Klub wpisany jest do ewidencji stowarzyszeń sportowych m. st. Warszawa pod numerem 465. Pierwszym miejscem działalności Klubu był Zespół Szkół nr 42 przy ul. Hożej w Warszawie, gdzie prowadzone były sekcje piłki siatkowej oraz koszykówki.

W roku 2010 dzięki przychylności Władz Dzielnicy Ursus m.st. Warszawa, a w szczególności Kierownika Zespołu Sportu i Rekreacji Pana Norberta Pyzy, siedziba Klubu, jak i sekcja piłki siatkowej została przeniesiona z dzielnicy Śródmieście do dzielnicy Ursus m.st. Warszawa.

Na przestrzeni kolejnych lat w Klubie powstawały różne sekcje (np. piłki ręcznej, biegowa czy nawet unihokeja), jednak w wyniku ogromnego zainteresowania piłką siatkową władze UKS ISKRA WARSZAWA podjęły strategiczną decyzję o skupieniu się na szkoleniu młodych adeptów tylko i wyłącznie tej dyscypliny sportu. Można śmiało stwierdzić, że obecnie UKS ISKRA WARSZAWA to klub siatkarski.

UKS ISKRA WARSZAWA od kilku lat prowadzi szkolenie we wszystkich grupach rocznikowych dzieci oraz młodzieży (chłopcy i dziewczynki), począwszy od mini siatkówki, poprzez młodzików kadetów aż po juniorów. Wszystkie sekcje młodzieżowe są zgłoszone do oficjalnych rozgrywek MWZPS. Dodatkowo w 2016 roku w Klubie powstała sekcja męska seniorów, która obecnie występuje w III lidzie MWZSP a jej gwiazdą jest wielokrotny reprezentant Polski – Marcin Nowak.

Poza działalnością stricte szkoleniową, Klub angażuje się również w organizację różnorodnych imprez sportowych, obozów jak i akcji charytatywnych.