Uczniowski Klub Sportowy Iskra Warszawa, został założony 24 listopada 2009 roku przez grupę miłośników aktywnego spędzania czasu wolnego – absolwentów Akademii Wychowania Fizycznego im. Józefa Piłsudskiego w Warszawie.

Klub wpisany jest do ewidencji stowarzyszeń sportowych m. st. Warszawa pod numerem 465. Pierwszym miejscem działalności Klubu był Zespół Szkół nr 42 przy ul. Hożej w Warszawie, gdzie prowadzone były sekcje piłki siatkowej oraz koszykówki.

W roku 2010 dzięki przychylności Władz Dzielnicy Ursus m.st. Warszawa, a w szczególności Kierownika Zespołu Sportu i Rekreacji Pana Norberta Pyzy, siedziba Klubu, jak i sekcja piłki siatkowej została przeniesiona z dzielnicy Śródmieście do dzielnicy Ursus m.st. Warszawa. Zarząd Klubu stawia przed sobą bardzo ambitne plany rozwoju działalności organizacji.

Sekcję piłki siatkowej obecnie tworzą następujące grupy: kadetki i kadeci (rocznik 1998, 1999), młodzicy (rocznik 2000, 2001), klasy V-VI (rocznik 2002, 2003) oraz klasy II-IV (rocznik 2004, 2005, 2006).

W roku 2011 powstała w Klubie druga sekcja – piłki ręcznej, która był prowadzona  we współpracy z AZS AWF Warszawa, do której uczęszczało 30 zawodników i zawodniczek. Obecnie sekcja jest zawieszona.
W roku 2012 powstała kolejna sekcja – unihokej. Zawodnicy z tej sekcji startowali w rozgrywkach kadetów i juniorów. Ta sekcja współpracowała z Klubem Zryw Dziekanów Leśny. Obecnie sekcja jest zawieszona.

Od września 2013 roku w klubie była sekcja biegowa. Obecnie sekcja jest zawieszona.

Z powodu szybkiego rozwoju klubu i dużego zainteresowania piłką siatkową jest to obecnie jedyna sekcja aktywnie działająca. Pozostałe sekcje są nieaktywne, lecz nie wykluczamy ponownego otwarcia ich w najbliższych latach.

Działalność Klubu to nie tylko szkolenie dzieci i młodzieży z zakresu poszczególnych dyscyplin, ale również organizacja różnorodnych imprez sportowych, obozów sportowych oraz udział okolicznościowych akcjach charytatywnych.

Uczniowski Klub Sportowy Iskra Warszawa zaangażował się w następujące przedsięwzięcia:

• Imprezę biegową – „Ursus Biega – 10 km
  • Szkolenia instruktorów snowboardu oraz narciarstwa
  • Fitnessowy Festyn Sportowy dla mieszkańców dzielnicy Ursus m.st. Warszawa
  • Obozy sportowe w Sztutowie, Lidzbarku Welskim, Rynie, Mikoszewie, Gawrych Rudzie, Ostródzie, Łebie, Stegnie
  • Kinder + Sport (program skierowany do uczniów szkół podstawowych)
  • Ursusowską Ligę Siatkówki – www.liga-ursus.siatkowka.org
  • Pikniki Integracyjne przy Zespole Szkół nr 80
  • Turnieje Tenisa Stołowego
  • Koncert świąteczny – Wielkie Granie i Ślizganie w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.