Ursus, Warszawa
iskrawarszawa@gmail.com

Mocne Strony: Ten mecz to absolutna dominacja naszych debiutantek

Uczniowski Klub Sportowy - Iskra Warszawa

Mocne Strony: Ten mecz to absolutna dominacja naszych debiutantek

W ursusowskiej gazecie Mocne Strony napisano o debiucie naszej seniorskiej drużyny kobiet. Zachęcamy do lektury.

Silna i stabilna zagrywka, dynamika w obronie oraz skuteczne ataki – tak można opisać debiut ursusowskich siatkarek w III lidze mazowieckich rozgrywek kobiet. W sobotę zmierzyły się na własnej hali z bardziej doświadczoną drużyną UKS Esperanto Warszawa. Ten mecz to absolutna dominacja naszych debiutantek, dzięki czemu Iskra Warszawa rozpoczyna sezon z kompletem punktów ligowych.

Debiut w lidze łączy się zawsze ze stresem i nerwami – można to było zauważyć w pierwszym secie meczu, gdy ursusowskie zawodniczki dopiero rozgrywały się i oswajały z parkietem. Mimo wszystko stabilnie wygrały pierwsze stracie 25:16, a na drugi set – weszły już pewne siebie i absolutnie zdominowały przeciwniczki do 10 punktów. Trzeci set to potwierdzenie znakomitej formy naszych siatkarek i wygrana do 11. Dziewczyny pokazały na boisku dojrzałość i opanowanie, przy jednoczesnej znakomitej formie siatkarskiej.

– Ten mecz to po prostu rewelacja. Dziewczyny dały z siebie wszystko i zagrały piękną siatkówkę, nie pozwalając przeciwniczkom odeprzeć naszej dominacji – powiedział po meczu Seweryn Galwas, trener drużyny kobiet UKS Iskra Warszawa. Drużyna kobiet została założona we wrześniu 2018 roku i debiutuje w mazowieckich rozgrywkach III ligi kobiet. W turnieju przedsezonowym dziewczyny wywalczyły srebro, a w pierwszym meczu ligowym zainkasowały 3 punkty za wygraną 3:0. – Nie oznacza to, że spoczywamy na laurach. Przed nami kolejne treningi, sparingi, no i mecze ligowe – podkreślił trener seniorek. Prezes UKS Iskra Warszawa, Maciej Karczewski, dodał – Ogromnie cieszy, że do ursusowskiej siatkówki i różnych grup wiekowych zawodników, dołączyliśmy rozgrywki kobiece. Panie udowadniają, że było warto!