Ursus, Warszawa
iskrawarszawa@gmail.com

Młodzicy z brązowym medalem w „Polna Cup”

Uczniowski Klub Sportowy - Iskra Warszawa

W zakończonym X Ogólnopolskim turnieju „Polna Cup” młodzicy Iskry Warszawy wywalczyli podium i brązowy medal.

Wynik świetny, jednak gra zespołu pozostawia wiele do życzenia i jest nad czym pracować podczas treningów.

Piotr Gruszka, trener młodzików

W sobotę zaczęliśmy od meczu z Legią Warszawa. Z tą drużyną walczyliśmy już kilkakrotnie w wojewódzkiej lidze młodzików.  Pierwszy set to jednak „droga przez mękę ” naszego zespołu. Zero przyjęcia, zero obrony i proste piłki dogrywane na 5 metr. Udało się jednak „wymęczyć ” zwycięstwo w tym secie, oraz po trochę lepszej grze wygrać drugiego. Wojskowi pokonani 2:0.

Następny mecz graliśmy z odmłodzonym Metro Warszawa. Znowu nasi zawodnicy zaprezentowali dwa różne oblicza. Pierwszy set ponownie bardzo słaby i porażka. Drugi, z mniejszą liczbą błędów i pewną zagrywką, wygrywamy. W trzecim raz lepiej, raz gorzej ale ostatecznie pokonujemy przeciwników 2:1.

Jako trzeci, czekał na nas zespół z Augustowa. Standardowo już pierwszy set słaby i przegrywamy. Drugi bardzo dobry i pewne nasze zwycięstwo. Trzeci set to już totalna huśtawka nastrojów. Do zmiany stron przegrywamy 2:8. Po zmianie wcale nie lepiej i wynik 7:14. Na zagrywkę wszedł kapitan naszego zespołu Bartek Wójcik i… nie zawiódł. Wykonał 6 bardzo trudnych zagrywek doprowadzając do wyniku 13:14. Następny serwis również wykonał świetny, jednak zawiodła asekuracja. Rywale przebili piłkę tuż za blok gdzie nie było żadnego naszego zawodnika, niwecząc cały wysiłek i wykonaną pracę Bartka na zagrywce.

Następny dzień to dalej słaba gra naszego zespołu. Najpierw porażka 1:2 z osłabionym Wrzosem Międzyborów. Bardzo słabo funkcjonowało przyjęcie oraz gra w obronie. W dalszej części meczu delikatnie poprawiliśmy te elementy jednak w decydujących momentach chłopaki nie wytrzymali presji i popsuli parę prostych piłek. Ostatecznie tie-break na przewagi padł łupem Wrzosu.

Ostatni mecz z gospodarzami wyglądał jak prawie każdy nasz w tym turnieju. Najpierw fatalny pierwszy set i wysoka porażka. Później mobilizacja, niezła gra i zwycięstwo w drugim secie. Po czym zbyt duża pewność siebie, że mecz już na pewno będzie wygrany i bolesne zderzenie z rzeczywistością. MDK – Iskra 2:1.

Koniec końców zajmujemy trzecie miejsce. Wynik cieszy, styl smuci i niedosyt zostaje, bo gdybyśmy utrzymali formę z zeszłego tygodnia, to podejrzewam ze moglibyśmy się cieszyć że zwycięstwa w turnieju.

Najlepszym zawodnikiem zespołu został Bartosz Wójcik
Najlepszym libero turnieju Adrian Gregorek.

Gratulujemy zwycięzcom i od poniedziałku wracamy do trenowania i poprawiania błędów, aby stać się jeszcze lepszymi i zasłużyć na swoje miejsce.