Ursus, Warszawa
iskrawarszawa@gmail.com

Awans do III ligi młodzików

Uczniowski Klub Sportowy - Iskra Warszawa

Iskra Warszawa w miniony weekend była gospodarzem turnieju IV i V ligi młodzików. Rozgrywki zakończyły się dla nas ogromnym sukcesem, ponieważ nasi zawodnicy, pod czujnym okiem Trenera Piotra Gruszki, wywalczyli awans do III ligi młodzików.

W sobotę swoje mecze rozgrywała V liga, a w niej o punkty walczyła druga drużyna Iskry, złożona głównie z chłopaków z rocznika 2006. Po dwóch porażkach 0-2 z G-8 Bielany i Piątką Wołomin II, w końcu udało się odnieść pierwsze, historyczne, zwycięstwo Iskry II, pokonując 2-1 Legia Warszawa.
W tym meczu byliśmy zespołem dużo lepszym jako całość. Jednak w drugim secie trener rywali zastosował taktykę ” gramy na środkowego i jakoś bedzie”, dzięki czemu udało się im nas pokonać. Należy zaznaczyć że obaj środkowi Legii byli co najmniej o głowę wyżsi od naszego najwyższego zawodnika. Dwoiliśmy się i troiliśmy, jednak to było za mało by wygrać drugiego seta. W trzecim secie chłopaki fantastycznie zrealizowali założenia taktyczne trenera. Świetną zmianę dał Kuba Wieruszewski, który przy siatce zneutralizował wszystkie atuty środkowych rywali. Legia nie miała nas już czym zaskoczyć i pewnie wygraliśmy w tie-breaku, pieczętując pierwsze zwycięstwo w tej kategorii. W meczu o piąte miejsce niestety brakło już sił i bez walki przegraliśmy 0-2 z Perłą Złotokłos.

W niedziele o awans do 3 ligi walczyła nasza pierwsza drużyna młodzików. Jako gospodarze, musieliśmy postarać się wywalczyć awans do wyższej ligi. Chłopaki sprostali tym wymaganiom znakomicie wygrywając pewnie wszystkie trzy mecze i nie tracąc przy tym żadnego seta. Emocje były tylko w pierwszym meczu w którym Trójka Kobyłka zdołała w obu setach przekroczyć 20 punktów. Głównie dzięki dziesiątkom zepsutych przez nas zagrywek.
W pierwszym secie w drugim meczu z Olimpem Ostrołęka straciliśmy zaledwie 9 punktów, w tym sami oddaliśmy rywalom 7 punktów, psując bezpośrednio zagrywki. W drugim secie się popoprawiliśmy. Mimo, że straciliśmy więcej punktów niż w secie pierwszym to zespół nasz prezentował się dużo pewniej.
W ostatnim meczu, do awansu, wystarczało nam wygranie jednego seta z KPS Siedlce. Chłopaki jednak nawet przez chwilę nie pozwolili pomyśleć rywalom, że mogą nas pokonać. Ostatni mecz również należał do nas i skończył się wynikiem 2-0 dla Iskry.
Tak więc Iskra nie zwalnia tempa i za miesiąc będziemy starali się powalczyć o jak najlepsze miejsce w 3 lidze.

Bardzo dziękujemy za doping przez cały weekend i za emocje, których dostarczyli nam nasi siatkarze.